środa, 26 lipca 2017

Kilka słów od autoraZanim przejdę do konkretów, chcę rozwiać kilka wątpliwości. Ponieważ to taki bzdurny wstęp, nie trzeba go czytać w ogóle, a już na pewno nie trzeba czytać w całości. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany, może spokojnie przejść do Prologu ; )

Cóż to za dziwy?

Oczywiście jest to proza, w Internecie mówi się „opowiadanie”, więc na potrzeby własne również zastosuję się do tego uproszczenia. Gatunek ciężko mi określić, bo nigdy nie byłam w tym dobra. Najprościej będzie to nazwać czymś między tworem historycznym a przygodowym, umiejscowionym w równoległym świecie bardzo zbliżonym do naszego, z nutką nadprzyrodzonych treści. Prolog napisany jest w pierwszej osobie, ale większość (całość?) historii dostanie swojego narratora w trzeciej osobie, działającego z perspektywy jednego z bohaterów, najczęściej jednej, konkretnej bohaterki. To chyba istotne.

Z góry ostrzegam, że nie zdecydowałam się jeszcze czy jestem bardziej dojrzała czy infantylna, co może w dużym stopniu wpływać na moje opowiadanie.

Krótki opis fabuły Wyprawy członków Gwardii Królewskiej, choć ryzykowne i wyczerpujące, zazwyczaj różnią się od siebie tylko w niewielkim stopniu. Zmianie ulega twarz człowieka, którego należy zabić, imię księżniczki wymagającej pomocy, waga dostarczanej przesyłki. Dlatego kiedy grupa młodych rycerzy zostaje wysłana na wschodnie ziemie, nie przypuszcza, że już wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z zagrożeniem znacznie wykraczającym poza to, do czego przygotowało szkolenie w Lagarze.  

"Prawdziwa walka dopiero się zacznie, ale nie tylko dla ciebie. Przekleństwo dotyczy nas wszystkich, również tej piątki pokręconych dzieciaków, których nie powinieneś poznać" 

Odpowiedzialny ze mnie człowiek

Nie robię sobie jaj, nie porzucam tego, co już zaczęłam pisać. Dodawać postaram się w miarę systematycznie, pewnie raz w miesiącu, jak mnie anieł nawiedzi, to może częściej. 

Zawsze odpowiadam na komentarze, wiadomości, inne sposoby komunikacji (których w sumie nie znam), zazwyczaj w takiej formie, w jakiej zostały mi objawione.

Można do mnie pisać na maila: wandawadlewa@wp.plWszystkie osoby, które podzielą się ze mną swoimi myślami, zapiszę w „Kajecie Wdzięczności”, który ześle na was moc duchową. Naprawdę ;) 

SZABLON


Każdy ma swoje miejsce na ziemi. Nie naprawiam kranów, nie zdobywam medali olimpijskich, nie gram na gitarze, nie lepię garnków, nie robię szablonów. Nie umiem, nie znam się na tym, nie będą udawać nawet obeznanej w temacie.

Chciałam, żeby było przejrzyście i czytelnie, więc jak nie jest, to można mnie maltretować.

SPISY BLOGÓW


Katalog Euforia

Spis blogów
Katalog Kreatywność 
Nasz spis opowiadań

3 komentarze

 1. To dobrze, że nie zamierzasz porzucić opowiadania. Nie lubię się w coś angażować, czymś zaciekawić, przeczytać do któregoś tam i nagle KONIEC, DALSZEJ CZĘŚCI BRAK, czy inne takie. Naprawdę mnie to wkurza. Rozumiem zawieszenie, bo niektórych rzeczy nie przewidzimy i taki post "wrócę za miesiąc lub dwa, bo mam sprawy rodzinne do ogarnięcia" jest jak najbardziej spoko, ale już odchodzenie bez słowa... tu już mi brak słów na takie zachowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam! :)
  Proszę o dodanie linku/buttonu do Katalogu Kreatywność. O informację proszę pod zgłoszeniem. :)
  Pozdrawiam!

  http://katalogkreatywnosc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!
   Twoje zgłoszenie na Katalogu Kreatywność zostało zaakceptowane.
   Pozdrawiam cieplutko!
   zakręcona01

   Katalog Kreatywność

   Usuń

© Halucynowaa | WS | X X X